• 1992 yılında Türkiye ve Fransa arasında imzalanan milletlerarası anlaşmayla kurulmuş olan Galatasaray Üniversitesi, öğretim dili Fransızca olan bir devlet üniversitesidir.

  • Galatasaray Üniversitesi, Erasmus Programı kapsamında başta Fransa olmak üzere Avrupa'nın birçok ülkesindeki saygın üniversitelerle işbirliği anlaşması imzalamıştır. Bu anlaşmalar çerçevesinde gerçekleşen Erasmus öğrenci hareketliliği, her yıl artan ivmeyle gelişmektedir.

  • Galatasaray Üniversitesi ile Paris l Panthéon-Sorbonne Üniversitesi'nin başkanlığını yaptığı 31 Fransız yükseköğretim kurumundan oluşan bir konsorsiyum, Bilimsel İşbirliği Anlaşması çerçevesinde, kuruluşundan bu yana Üniversitemize öğretim alanında ve bilimsel konularda destek vermektedir.

  • 59'uncusu düzenlenen Philip C. Jessup Uluslararası Hukuk Farazi Dava Yarışması'nın Türkiye elemelerinin şampiyonu Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi takımı 1-7 Nisan 2018'de Washington D.C.'de düzenlenecek Jessup Kupası Dünya Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı.

Etkinlik Takvimi