Galatasaray Üniversitesi Senatosunun 07.09.2020 tarihli toplantısında, önlisans, lisans ve lisansüstü programlarındaki teorik derslerin, teorik ders ile bütünleşen laboratuvar/atölye uygulamalarının ve Fransızca Hazırlık Sınıflarındaki derslerin, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında uzaktan öğretim yolu ile akademik birimlerin ilan ettikleri ders programlarında yer alan ders saatlerinde çevrim içi (online) yapılmasına karar verilmiştir. Güz yarıyılı itibariyle çevrim içi öğretim faaliyetlerinin eşgüdümü, Galatasaray Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (GSU-UZEM) Müdürlüğü tarafından sağlanacaktır.

2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında derslerin uzaktan öğretim yoluyla yürütülebilmesi için Uzaktan Eğitim Sistemi ALMS ve bununla bütünleşik Perculus Plus canlı sanal sınıf altyapısı kullanılacaktır. ALMS'ye https://alms.gsu.edu.tr adresinden internet tarayıcıları (Chrome, Safari, vs.) vasıtasıyla erişilebilecek olup, giriş için Otomasyon Sistemi kullanıcı ismi ve şifresi kullanılacaktır. Perculus Plus canlı sanal sınıf altyapısına sadece ALMS üzerinden erişilebilecektir. Güz yarıyılında açılan derslerin ve bunları veren öğretim elemanları ile alan öğrencilerin bilgileri Otomasyon Sisteminden ALMS'ye fasılalı biçimde otomatik aktarılacaktır.

ALMS ve Perculus Plus kullanımı hakkında daha detaylı bilgiye GSU-UZEM internet sitesinden (http://uzem.gsu.edu.tr) erişebilir, teknik destek ihtiyacınızı uzem@gsu.edu.tr e-posta adresine yazarak Merkez Müdürlüğüne iletebilirsiniz.

Başarılı bir eğitim-öğretim yılı dileriz.